A Gerincbetegek a Gerincbetegekért Alapítványt  Bán Ernő és Bán Ernőné 1997. szeptember 9-én,  Alapító Okirattal hozták létre.

Az Alapítvány céljai:

egészségmegőrzés, betegség-megelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység keretén belül:
•       a gerincbetegek ellátási körülményeinek javítása,
•       a gerincbetegségek okozta tartós fájdalmak enyhítésére irányuló betegtájékoztatási, diagnosztikai és terápiás aktivitások ösztönzése és támogatása,
•       a gerincbetegeket kezelő intézetek, osztályok és rendelők (tulajdonviszonyoktól független) támogatása,
•       a gerincbetegek szociális, egzisztenciális és mentális rehabilitációját elősegítő szerződések és aktivitások támogatása.

tudományos tevékenység, kutatás támogatása:
•       a gerincbetegségek jobb megismeréséhez segítő alapkutatások (biomechanika, neurofiziológia, stb.) támogatása,
•       a hazai kutatók ösztönzése és támogatása, ösztöndíj és utazási támogatás útján,
•       hasonló tevékenységet folytató hazai és külföldi szervezetekkel kapcsolatfenntartás és szakmai kapcsolat felvételének kezdeményezése

Amennyiben az évi jövedelmekről elkészített adóbevallásnál az alapítványoknak adható 1 %-ot a Gerincbetegek a Gerincbetegekért Alapítványának ajánlaná fel, úgy az alapítvány adószámát – 18231894-1-43 – szíveskedjen feltüntetni a rendelkező nyilatkozat megfelelő rovatában.

Köszönjük megtisztelő támogatását!